Tel: 90 532 386 9849 - E-posta : bilgi@wellgym.net

Pilates.

Wellgym'de Pilates Dersleri

Sizi Wellgym’de Pilates farkını keşfetmeye bekliyoruz !

Wellgym’de Pilates dersleri çok keyifli geçiyor. Dünya yıldızlarının, güzelliklerini ve formlarını korumak için vazgeçemedikleri pilates artık size çok yakın. Sizi ücretsiz bir deneme dersimize bekliyoruz.

Wellgym'de pilates keyfi

Kendine bakan bayanların tercihi pilates

Günümüz de spor beslenmenin ve şehir yaşamının getirisi olan fazla kilolar ve stres bayanların korkulu rüyası olmaktan pilatesle çıkıyor. Pilatesle sıkılaşırken günün stresinden ve yorgunluğundan kurtulacağınızı unutmayın.
Wellgym ailesi olarak, mat pilates eğitimlerimizde bilinen pilates egzersizlerinin yanında günümüzün sağlıklı  antrenman teknikleriyle sizleri tanıştırıyoruz. Böylece size çok uzak gelen bu tekniklerin aslında size çok yakın olduğunu anlamanızı sağlıyor, sizi günün ağırlıklarından kurtarıyoruz.
Wellgym Stüdyo salonunda maksimum 8 kişilik gruplarla, adeta kişiye özel çalışma tadında egzersizlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Wellgym 2016 Pilates ve Stüdyo Ders Programı

Pazartesi : 18:45 – 19:45
Çarşamba: 18:45 – 19:45
Cuma : 18:45 – 19:45

Neden Pilates ?

İstatistiklere göre bir çok insan, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Pilates egzersizleri, omurganın daha sağlıklı olmasını, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor. Dayanıklılık artar, sakatlanmaları zorlaşır, metabolizma hızlanır.

Özetle Pilates;

  • Dengeli bir duruş sağlar,
  • Sırt ve bel ağrılarından kurtulmanızı sağlar,
  • Düz ve biçimli bir karın görünümüne kavuşmanızı sağlar,
  • Dik durmanızı sağlar,
  • Kasların sağlıklı bir biçimde sıkılaşmasını sağlar, kasları uzatarak çalıştırdığı için daha ince görünmenizi sağlar,
  • Tüm omurilik sistemini esneterek rahatlattığı için zamanla oluşan baskıyı kaldırır böylelikle boyunuz gerçek uzunluğuna kavuşur, daha uzun görünmenizi sağlar.

Pilatese göre vücudumuzun en zayıf bölgesi omurgamızdır. Sırtımız yeterince güçlü değilse omurga ve organlarımız için güçlü kas desteği sağlayamaz. İşte bu yüzden pilates egzersizleri sırt ve abdominal veya karın kaslarına odaklanmaktadır.
Pilates sayesinde kemiklere yakın, yüzeyde olmayan kaslar esnetme ve güçlendirme egzersizleri ile güçlendirilmektedir. Böylece pilates sayesinde güçlendirilen kaslar sayesinde beden daha esnek, sıkı ve ince görünerek esnek hareket kabiliyeti elde eder.
Pilates sayesinde sırt duruş bozukluklarınız ve sırt ağrılarınız azalır. Nefes alıp verişiniz düzenlenir ve tendon bağlarınız güçlenir. Plates sayesinde daha sağlıklı bir bedene kavuşursunuz.
Pilates kaslarınızı yavaş ve bilinçli hareketlerle eğiterek ruhunuzun da rahatlamasına ve dinlenmesine yardımcı olur. Pilates düzenli olarak 20 seans yapıldığında yeniden doğmuş gibi hissettirir.

Lütfen bize yazın

Bir ücretsiz deneme dersi ve diğer tüm sorularınız için lütfen bizimle irtibat kurun.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

İletişim Bilgilerimiz

Wellgym Spor Merkezi
Cihannuma Mh. Eskiyıldız Cd. No:30 Kat:3-4 Beşiktaş/İstanbul
E-posta bilgi@wellgym.net
Telefon +90 532 386 9849

Yukarı

Murat Kömür’den Wellgym’de Personal Training Dersleri

Yeni spor eviniz Wellgym'de Personal Training dersleri başladı .
Wellgym, Beşiktaş Bulvarda, evinizin hemen köşesinde. Hijyenik ve sıcak ortamıyla Wellgym, spor işletmeciliğine yeni bir anlayış getiriyor. Aylık ücret ödeyerek size özel çalışma fırsatı Wellgym'de

İletişim için:

Cihannuma Mh. Eskiyıldız Cd. No:30 Kat:3-4 Beşiktaş-İstanbul Tel: +90 532 386 9849 Web: www.wellgym.net